S námi na vodě
je vše pohodě

Trasy

Jednodenní výlety naší půjčovny raftů na Vltavě

Pro jednodenní výlety se hodí celá řada úseků. Záleží tda spíše na tom, jak náročný úsek by Vám vyhovoval a jestli budete přijíždět od Lipna, nebo spíše od Českých Budějovic. Doprava materiálu je součástí cenové nabídky naší půjčovny raftů - Aquaraft. Celá řada našich klientů využila možnost nechat se odvézt z místa doplutí na místo odkud budou vyplouvat. Výhodou pro tyto klienty je po doplutí do cíle možnost okamžitě použít věci které mají ve svých autech, případně stanech (suché věci, nápoje, jídlo). Klienti kteří na místě doplutí zůstavají mohou už při jízdě na raftu střídmě popíjet alkoholické nápoje, protože už je nečeká cesta pro auto. Vodácká mapa Vltavy je ke stažení zde.

Doporučujeme tato jednodenní výlety absolvovat v pracovní dny, protože hlavně v průběhu letních prázdnin bývá na Vltavě trochu menší množství vodáků.Vyšší Brod - Rožmberk n/Vlt.

Do "Vyšáku" se dá dojet vláčkem, nebo autem. Můžete využít také možnost nechat se dopravit na místo startu naší půjčovnou. Vyplout se dá buď přímo z kempu "Pod hrází" a nebo z parkoviště pod klášterm. Doba za kterou se dá tento úsek spout, je závislá na průtoku řeky, počtu zastávek a intenzitě pádlování. Na tomto úseku je několik jezů, které se dají při běžném průtoku  8 - 10 m3 sjet. V Rožmberku můžete navštívit hrad, nebo některou z cukráren. V těsné blízkosti města je i vodácký kemp. Jestliže vyrazíte před obědem a nebudete líní, můžete dojet i např. do kempu Vltava, nebo Na pískárnu. V obou těchto kempech jsou i chatky, ale jejich rezervaci je potřeba provést s dostatečným předstihem. 

 

U Veverek - Pískárna

Tento úsek je chudší o dva jezy, takže je trošičku pohodovější. Jezdí ho většinou klienti s menšími dětmi. U veverek je možné nechat parkovat omezené množství aut, takže doporučujeme použít vlak, nebo dopravu naší půjčovny raftů.

 

Rožmberk - Pískárna, Český Krumlov

V případě startu z kempu v Rožmberku a cíli Na pískárně, nebo v Krumlově - Nové Spolí není na tomto úseku žádný jez. Je to velice příjemný, klidný úsek kde se můžete dobře najíst např. v hospodě u Vikinga. Když "za to vezmete" a dojedete až do Krumlova, můžete si prohlédnout toto krásné město a jeho památky.

 

Pískárna - Český Krumlov

Když dojedete pouze do Nového Spolí, nebudete mít po cestě žádný jez. Ale jestli projedete celý Krumlov a skončíte až na parkovišti pod pivovarem, nebo u jatek a nebo v kempu U Trojice, užijete si všechny jezy, které Krumlov nabízí.

 

Český Krumlov - Zlatá Koruna

Obtížnost úseku záleží na místě vyplutí. Při vyplutí z Nového Spolí pojedete všechny jezy v Krumlově. Pokud budete vyplouvat až pod Krumlovem, pojedete celkem pohodový úsek s jedním jezem ve "Zlatce." Ze Zlaté Koruny se dá jet do Budějovic vlakem. Kemp je zde vybaven chatkami. 

 

Zlatá Koruna - Boršov n/Vlt.

Velice oblíbený úsek, který většinou jedou klienti s těmi nejmenšími dětmi a ti kteří nechtějí sjíždět žádné jezy. Doprava do "Zlatky" je možná vlakem, nebo Vás tam může dopravit naše půjčovna raftů. Po doplutí do Českých Budějovic je možné jet do města MHD.

Výše uvedené úseky se dají vzájemně spojovat, takže si můžete svůj pobyt na vodě prodloužit. Z Vyššího Brodu do Boršova se dá sjet za 3 - 5 dnů. Záleží na průtoku řeky, počtu zastávek a Vašem úsilí pádlovat.